Juni 2019
M T O T F L S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Ingen hendelser

Tjalg tapte på omdiskutert gold goal

Tjalg tapte på omdiskutert gold goal
Tjalgs småjenter hadde ikke marginene på sin side i KM semifinalen mot Dønna.
BA Jøran Horn 10.okt.2006
Etter ordinær tid sto det 3-3 i mål og 6—6 i corner. Dermed måtte det ekstraomganger til for å kåre en vinner. Første ekstraomgang var ikke mer enn et par minutter gammel før avgjørelsen falt på golden goal.

Ballen var ute
En av våre spillere spilte ballen til egen keeper etter at ballen hadde vært over dødlinja. Men i stede for utspill ble en Dønnaspiller matchvinner etter å ha satt ballen i mal. Våre spillere var sikker i sin sak på at ballen var en halvmeter ute. Men dommeren som ikke hadde linjedommere med seg, sa det ikke og godkjente scoringen, forteller Tjalgtrener Tom Morten Einvik.
Holder ikke
Han vil ikke skylde på dommeren, men mener det er for dårlig at det ikke settes opp linjedommere i en KM-seinifiaale.

Der holder ikke, i tillegg er jeg helt enig i BIL-trener Terje Olsen kritikk av selve arrangementet og vil i likhet med sende inn rapport til kretsen. Både spillere og tre nere legger ned så mye tid at vi føler at det blir en hån når det ikke legges mer i en KM-semifinale enn tilfellet var sier en svært kritisk i helgen, sier en svært kritisk Einvik.